Základní pravidla

Základní podmínky:

Hraje se na hřišti futsalových rozměrů v hale ZŠ Svatopluka Čecha v Chocni, dle futsalových pravidel, s míčem velikosti 4 se sníženým odskokem. Jediný rozdíl proti pravidlům Futsal FIFA je zákaza skluzů v této soutěži. K utkání nastupuje minimálně 5 a maximálně 12 hráčů v jednotných dresech s různými čísly. Ke hře nastupuje, na začátku každého poločasu, na hrací plochu 5 hráčů z každého mužstva, z nichž 1 hráč musí být brankář. Pokud počet hráčů, kteří se mohou a jsou schopni se účastnit utkání, bude méně nežli 4, utkání bude přerušeno a kontumováno v neprospěch mužstva s nedostatečným počtem hráčů. Utkání trvá vždy 2x20 minut hrubého času a každé mužstvo má nárok na jeden minutový "TIME" v každém poločasu. Přestávka mezi poločasy trvá 1 minutu. Utkání budou řídit dva rozhodčí, delegovaní vedením soutěže. Zapisování a časomíru obstará pořadatel zajištění taktéž vedením soutěže.